yüksek çözünürlüklü fotoğraflar

11 Mart 2008 - Muzaffer Kızıl Bookmark and Share

Resim arşivlerimizi istediğimiz gibi internette saklayıp hatta paylaşabiliyoruz. Resimlerimizi nerede ve nasıl saklayacağımıza değinmiştik. Bizim istediğimiz şimdi bilgisayarımıza resim indirmek evet biliyorum birçok sitede resim bulmak mümkündür ama benim istediğim ücretsiz(ücretli de olabilir) kaliteli resim indirmek diyorsanız istediklerinizi veren siteleri tanıtmaya başlayalım o zaman.

şelale mazarası

www.sxc.hu

Siteden resimleri indirebilmek için signup linkine tıklayıp ardından formu doldurmanız yeterlidir.

www.morguefile.com

Resimleri zip olarak arşivlenmiş şekilde indirebilirsiniz ayrıca iki farklı şekilde ön izleme yapabiliyorsunuz. Daha da güzel bir yanı var resim indirmek için üyelik gerektirmez.

http://www.stockvault.net

Çok güzel kategorilendirilmiş ve isterseniz arama da yapabileceğiniz bir resim arşivi.

http://pixelperfectdigital.com

İçerisinde 12 adet ana kategori bulunan ve daha çok forum sitesi mantığıyla çalışan pixelperfectdigital.com sitesinde binlerce yüksek çözünürlüklü fotoğraf bulabilirsiniz.

www.123rf.com

Dilerseniz kredi usulü ücretli olarak görsel indirebilir, dilerseniz “Free İmages” linkine tıklayarak ücretsiz resimleri indirebilirsiniz. Siteden resim indirmek için üye olunması gerekir.

www.photocase.com

Site kredi sistemiyle çalışıyor. Her görselin kendine ait bir kredisi var. Siteye belirlenen format ve çözünürlükte fotoğraf ekledikçe kredi toplayabiliyorsunuz ayrıca sitenin hızı gözümüzden kaçmadı.

Vektörel resimler arayanları da unutmadık

www.vecteezy.com

Ücretsiz olarak birbirinden güzel vektörel(çizim) tasarım dosyalarını indirebileceğiniz bir site. Çizimler zip olarak arşivlenmiş ve üyelik gerektirmeden indirebiliyorsunuz.

Vektörel çizim sitelerini anlatmak için fazla uğraşmayalım direk siteleri veriyorum

www.freevectors.net

www.freevectors.net

ve ücretli siteler;

Fotoğraflarını ücretli olarak satan siteler de mevcut tek fotoğraf alabildiğiniz gibi aylık/yıllık abone olabiliyorsunuz bunalar corbis.com, shutterstock.com, photos.com ve gettyimages.com.tr.

Kaynak: PC net Şubat 2008